Klej do rzęs na lato?
Słoneczna pogoda i wysokie temperatury to dla mnie nie tylko wspomnienia początków mojej przygody ze stylizacją rzęs, ale też wyzwanie, z którym każda stylistka musi sobie radzić. Wszystko zaczęło się, gdy jako zagubiona 21-latka wyjechałam do Londynu, miasta, które latem potrafi zaskoczyć upałami sięgającymi ponad 30 stopni. Brak klimatyzacji, nasłonecznione pomieszczenia, oczekiwania klientek i moja ówczesna niepewność – wszystko to stworzyło prawdziwe wyzwanie dla początkującej stylistki rzęs!
Mimo trudnych początków, nie poddałam się i dzięki temu dzisiaj mogę dzielić się z Tobą, jako założycielka Lash Design, sprawdzonymi sposobami na radzenie sobie z klejem do rzęs w trudnych letnich warunkach. Każdego roku, pytanie o to, jak poradzić sobie z klejem w upały, wraca w dyskusjach na facebookowych grupach stylistek jak bumerang. W tym wpisie podzielę się z Tobą wskazówkami, które pozwolą Ci zrozumieć zachowanie kleju do rzęs latem.
Wybór wolniejszego kleju
Wysokie temperatury sprawiają, że kleje schną i gęstnieją szybciej. Jeśli zwykle używasz kleju schnącego w 0,5-1 sekundę, wypróbuj wersję o czasie schnięcia 1-2 sekundy, idealnie sprawdzi się BANANA LASH. To może znacząco pomóc w zachowaniu kontroli nad aplikacją rzęs. Ze względu na zmiany w konsystencji, polecam również częstsza wymianę kropli.
Magiczne mieszanki kleju do rzęs
Nie musisz od razu zmieniać swojego ulubionego kleju. Możesz spróbować wymieszać szybszy klej z wolniejszym, np. klej 0,5-sekundowy Lash fast z 1-2 sekundowym. Taką miksturę często wykorzystuje przy tworzeniu efektu mokrych rzęs lub słupków w Kim.
Dobrze wymieszaj kleje, używając do tego celu grubej rzęsy syntetycznej lub kilku cieńszych rzęs tzw. Promienia.
Używaj większej ilości kleju
Jeżeli jesteś bardzo przywiązana do obecnego kleju i nie chcesz go wymieniać, ani mieszać z innym, wykorzystaj następujący sposób. Latem pozwalaj sobie na odrobinę większą ilość kleju, ale pamiętaj, by unikać sklejenia rzęs. Zobacz zdjęcia poniżej, które ilustrują odpowiednią ilość kleju w różnych warunkach. To jedne z moich najbardziej sprawdzonych sposobów na prace z klejem latem.
Sprawdzaj trwałość wiązania
W upalne dni częściej sprawdzaj, czy aplikacja rzęs jest trwała. W momencie doczepienia rzęsy do rzęsy upewnij się, że powierzchnia stuku jest odpowiednia. Przy czesaniu lub sprawdzaniu sklejek, zwróć podwójną uwagę na miejsca łączenia. To pozwoli uniknąć niepotrzebnych reklamacji i zwiększy satysfakcję Twoich klientek.
Chłód jest Twoim sprzymierzeńcem
Jeśli temperatury są naprawdę wysokie, polecam przechowywać kamień lub kryształ, na który wylewasz kroplę kleju w lodówce. Wyciągnij kilka minut przed zabiegiem. Dzięki temu wylana kropla będzie miała korzystne podłoże, które być może przedłuży świeżość kropli kleju.
Wilgotność powietrza, a klej do rzęs
Niezmiennie wilgotność jest niezbędna do prawidłowego procesu polimeryzacji klejów cyjanoakrylanowych. Jeżeli w Twoim gabinecie korzystasz z klimatyzacji, pamiętaj, że zabiera ona znaczną część wilgotnego powietrza z pomieszczenia. Nawilżacz to sprzęt obowiązkowy przez cały rok.
Dobre praktyki
Przechowuj produkty z dala on nasłonecznionych miejsc. Butelkę zawsze szczelnie zakręcaj i trzymaj w pozycji pionowej. Zamawiając klej np. Do paczkomatu, pamiętaj by w miarę możliwości odebrać go z punktu jak najszybciej. Wyobraź sobie piekło pozostawionego na kilkanaście godzin kleju, w blaszanej skrzyni na słońcu!
Zachęcam Cię do wypróbowania tych porad i dostosowania ich do własnych potrzeb. Pamiętaj, że każda sytuacja jest inna, a dobór odpowiedniego kleju i techniki może zależeć od specyfiki Twojej pracy, czy pomieszczenia, w jakim pracujesz. Jeszcze więcej ciekawostek o pracy z kleje, dowiesz się na naszych szkoleniach stacjonarnych.
Sprawdź też media społecznościowe i zobacz materiał: Jak kleju do rzęs wykorzystuje policja!