Zabieg laminacji daje efekt podkręconych lub uniesionych rzęs naturalnych. Czy wiesz jakie problemy mogą pojawić się w tym z pozoru łatwym zabiegu?
Poznaj 6 najczęstszych błędów i sposoby, jak ich uniknąć lub naprawić!
Błąd 1 – Nieprawidłowe przygotowanie
Podstawą każdej usługi jest poprawne przygotowanie do jej wykonania. W przypadku rzęs kluczowy jest demakijaż. Idealnym produktem do mycia rzęs będzie szampon w formie pianki. Nałóż go bezpośrednio na oko klientki i za pomocą aplikatora lub patyczka higienicznego umyj rzęsy i skórę powieki.
Każdy szampon należy spłukać — w tym celu użyj wody lub nasączonych nią wacików. Zalegające w przestrzeni międzyrzęsowej resztki tuszu czy po prostu nadmierna ilość sebum, mogą wpłynąć na jakość stylizacji i jej ostateczny wygląd.
Zawsze upewnij się, że pracujesz na dokładnie oczyszczonych rzęsach i powiekach!
Błąd 2 – Nieodpowiedni dobór formy silikonowej
Nigdy nie postępuj „w ciemno” podczas dopasowania wałka do długości rzęs i nie rób tego “na oko”. Wałek dobieramy adekwatnie do długości rzęs naturalnych klientki, kształtu jej oka oraz oczekiwanego efektu.
Rzęsy naturalne muszą przekraczać połowę wielkości “brzuszka” formy silikonowej.
Nie jesteś w stanie z góry przewidzieć jakiej długości rzęsy będzie miała Twoja klientka, dlatego warto mieć w swoim asortymencie każdy dostępny rozmiar formy silikonowej.
Porada: Po każdym użyciu namocz użyte wałki, w celu usunięcia resztek kleju i farby. Rodzaj silikonu, z którego wykonane są np. formy InLei® umożliwia ich sterylizację. Osobiście używam ich kilkukrotnie.
Błąd 3 – Nieprawidłowe ułożenie rzęs na formie
Przy naciąganiu rzęs na formę pamiętaj, aby wszystkie rzęsy były dobrze rozczesane oraz skierowane w jednym kierunku. Włoski nie mogą się krzyżować, być zagięte ani skrzywione.
Warto wykonywać tę czynność partiami, tak aby każdy fragment został ułożony w identyczny sposób.
Grzebień będzie pomocny w precyzyjnym rozczesaniu rzęs i ułożeniu ich na wałku. Sonda rozbije zbyt gęste pasemka włosów.
Ta czynność jest niezwykle ważna i od niej będą zależeć efekty końcowe Twojej stylizacji.
Błąd 4 – Niepoprawne naciągnięcie
Solidne naciągnięcie i ekspozycja linii wodnej jest niezbędna do równomiernego podkręcenia każdego rzędu rzęs. Szkolenie online Laminacja rzęs, zdradza super trik z użyciem sondy, która znacznie ułatwia prace.
Nie spiesz się, stosuj narzędzie pomocnicze i zrób zdjęcie naciągnięcia z bliska, które pokaże wszystkie szczegóły pracy.
Błąd 5 – Nierównomiernie użyte preparaty
Klej powinien być rozłożony równomiernie i w odpowiedniej ilości, w przeciwnym razie produkt 1 i 2 będzie miał problem z penetracją do wnętrza rzęsy. Nawilżony wodą aplikator welurowy pomoże Ci wyrównać nadmiar kleju i rozpuścić miejsce, które wymaga poprawy w naciągnięciu lub rozczesaniu.
Produkt 1 nałożony na końcówki rzęs może uszkodzić rzęsy i spowodować, że skręcą się w tzw. świńskie ogonki. Zachowaj odstęp od nasady i estetykę w nałożeniu preparatu.
Ważne! Produkt 1 absolutnie nie może zostać nałożony na całą długość rzęs!
Błąd 6 – Zły dobór czasu pracy produktu
Gdy nieodpowiednio dobierzesz czas, efekty mogą nie być zadowalające.
Możesz uzyskać efekt przeliftingowanych rzęs, słabego podkręcenia lub całkowity brak efektu.
Czas powinien być dostosowany do grubości i kondycji rzęs naturalnych.
Jeśli włoski są cienkie i delikatne, trzymaj się minimalnego czasu, jaki daje nam producent.
W przypadku niestandardowo sztywnych i grubych rzęs, możesz zastosować górny limit czasowy.
Trzymaj się tych zasad za każdym razem, gdy wykonujesz zabieg. Laminacja rzęs nawet u stałych klientek może każdorazowo przebiegać inaczej. Na kondycję włosów, a co za tym idzie i rzęs, na których pracujemy, wpływa wiele czynników tj. pora roku, stan zdrowia.
Jeżeli czujesz, że potrzebujesz uzupełnić wiedzę lub chcesz nauczyć się wykonywania zabiegu, zapisz się na
kurs laminacji stacjonarnie lub online.
Podczas szkoleń poznasz teorię: od budowy rzęs, przez przeciwwskazania i alergie, aż po analizę składu używanych preparatów. W przypadku kursu stacjonarnego, wykonasz ćwiczenia praktyczne na żywych modelkach.
Szkolenie online: https://lashdesign.pl/kurs-liftingu-rzes-online/
Terminy szkoleń: https://lashdesign.pl/terminy-szkolen/
Do zobaczenia!
Główny szkoleniowiec i dyrektor programowy Lash Design
Międzynarodowy sędzia i speaker podczas eventów dedykowanych branży stylizacji rzęs