Lato ???? Czas, który zaczynamy doceniać dopiero, gdy się kończy – długie wieczory, ciepło słońca na naszej skórze… Mimo to, wzrost temperatury i wilgotności, które często występują, mają pewne wady. Główną z nich jest to, że nasz klej do rzęs nagle zapomina, jak powinien działać! Nie ma wątpliwości, że nawet najlepszy klej do przedłużania rzęs jest humorzasty i zareaguje na każdą zmianę w swoim otoczeniu.
CO DZIEJE SIĘ Z KLEJEM LATEM?!
Warunki w Twoim pokoju są jednym z najważniejszych czynników, które mogą wpływać na klej do rzęs. Wahania temperatury i wilgotności mogą stanowczo wpłynąć na Twój nastrój i komfort pracy.
Temperatura jest tutaj bardziej zauważalnym czynnikiem, jesteśmy w stanie zauważyć, jeśli temperatura zmienia się o dwa stopnie, niż jeśli wilgotność zmienia się o 5%. Jaka jest nasza naturalna reakcja, gdy temperatura wzrasta? Schłodzić. Obniżenie temperatury wpływa jednak na poziom wilgotności, tworzy nam się w tej sytuacji taki efekt domina.
CO ZROBIĆ, JEŚLI TWOJA WILGOTNOŚĆ
JEST ZBYT NISKA?
Ponieważ niska wilgotność sprawi, że Twój klej do rzęs spowolni i stanie się trudny do pracy, zmusi Cię to do trzymania kępki w miejscu przez dłuższy czas, podczas gdy klej schnie, lub spowoduje, że wachlarze zaczną się zamykać lub sklejać z innymi koleżankami.
Dlatego nawilżacz powietrza to absolutny niezbędnik w gabinecie przez cały rok, nie tylko latem.
Drugim wariantem, który pomoże w przyspieszeniu pracy kleju jest preparat o nazwie PRIMER.
Aplikujesz go aplikatorem przy nasadach rzęs, tam gdzie znajduje się miejsce łączenia rzęsy syntetycznej z naturalną. Jego zadaniem jest zwiększenie przyczepności rzęsy do rzęsy. Świetnie sprawdza się rownież przy cerze tłustej, wydzielającej więcej sebum i powodującej „błyszczenie” rzęs naturalnych.
Użyj primera lub octenispet na pasku rzęs, aby zapobiec zamykaniu wachlarza i przyspieszyć czas schnięcia kleju.
Pamiętaj też, że przechowywanie kleju jest ważne! Trzymaj go w miejscach nie narażonych na nagrzanie przez promienie słoneczne, czyść po każdy użyciu „Dziubek” i porządnie dokręcaj kolek kleju do stylizacji rzęs!
A CO JEŚLI TWOJA WILGOTNOŚĆ JEST ZBYT WYSOKA?
Wysoka wilgotność oznacza, że klej do rzęs schnie DUŻO szybciej niż zwykle, co może być bardzo szkodliwe dla trwałości aplikacji. Jeśli kiedykolwiek radośnie aplikowałeś rzęsy, a potem przeczesywałeś w połowie, tylko po to, aby odkryć, że połowa Twoich kępek odpada, to dlatego, że klej schnął zbyt szybko, aby utworzyć silną więź między przedłużeniem a naturalną rzęsą.
Zainwestuj w pochłaniacz wilgoci. Plusy tego są takie, że zmniejszy wilgotność w miejscu pracy, jednak należy zauważyć, że ma to pewne wady. Pochłaniacze zazwyczaj są dość głośne, jeśli są na tyle duże, aby zmniejszyć wilgotność w dużej przestrzeni, a jeśli są mniejsze, to nie są tak skuteczne. Lepszą opcją jest użycie kleju do rzęs, który schnie wolniej, do takiej grupy należy nasz klej Bananowy lub… nabieranie większej ilości ulubionego kleju!
Wysoka wilgotność może spowodować, że Twój klej wyschnie nawet o sekundę szybciej, więc jeśli jesteś przyzwyczajona do zanurzenia i umieszczenia rzęsy w ciągu 1 sekundy, naprawdę będziesz miała problem, gdy wilgotność przyspieszy czas schnięcia do pół sekundy lub szybciej! Dlatego bacznie obserwuj swój klej i monitoruj przebieg aplikacji!
Pamiętaj też, aby częściej zmieniać kropkę kleju. Zwiększona wilgotność nie tylko szybciej utwardzi klej na rzęsach, ale także na twoim kamieniu, więc zwróć szczególną uwagę na zachowanie kleju. Jeśli Twój klej ciągnie się, gdy wyciągasz z niego kępkę, czas na nową kroplę do pracy.
Latem zazwyczaj wykonujemy więcej aktywności, które wpływają na to, jak klej zachowuje się po zabiegu. Czy to sporty na świeżym powietrzu, pływanie, czy po prostu przebywanie w wysokich temperaturach i wilgotnościach, możesz zauważyć, że trwałość może być mniej stabilna latem! Upewnij się, że klientka jest doinformowana i ma świadomość jak dbać o rzęsy na wakacjach.
Zobacz dodatkowe porady dotyczące pracy z klejem do rzęs latem ????TU????